Alperen Sigorta

KURUCUMUZ BARIŞ BİRTANIR VE ALPEREN SİGORTA HAKKINDA

KURUCUMUZ BARIŞ BİRTANIR; SİGORTACILIĞA, 1993 YILINDA İHLÂS MOTOR VE İHLÂS OTO ORGANİZASYON’UN SATTIĞI KIA-RENAULT-TOFAŞ MARKA ARAÇLARIN SİGORTA VE HASAR HİZMETLERİYLE BAŞLAMIŞTIR. 1994 YILINDA İSTANBUL MERKEZLİ İHLÂS SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİNİN İZMİR BÖLGE SORUMLUSU OLARAK MESLEK YAŞAMINI SÜRDÜREN KURUCUMUZ 1995 YILINDA İHLÂS SİGORTA A.Ş.' NİN KURULMASIYLA BİRLİKTE, İHLÂS HOLDİNG EGE BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE OLUŞTURULAN SEADET SİGORTA'DA YAKLAŞIK 2 YIL KADAR KADROLU ÇALIŞTIKTAN SONRA, MAALESEF HOLDİNG BÜNYESİNDE YAŞANAN NAHOŞ OLAYLAR, HAKKANİYETTEN UZAK YAKLAŞIMLAR VE BEKLEDİĞİ SICAKLIĞI BULAMAMASI GİBİ SEBEPLERLE AYRILARAK, YİNE İHLÂS SİGORTA ACENTESİ OLAN ÖZYUVAM SİGORTA A.Ş. DE BİR SÜRE DAHA YETKİLİ MÜDÜR VE KÂR ORTAKLIĞI ŞEKLİNDE ÇALIŞMA HAYATINI DEVAM ETTİRMİŞTİR. İHLÂS HOLDİNG BÜNYESİNDEKİ MANEVİ KİRLENMENİN 1996 DA TAVAN YAPMASI ÜZERİNE DE RADİKAL BİR KARARLA İHLÂS SİGORTA DEFTERİNİ KAPATMIŞTIR. ( O YILLARDA SİGORTACILIK BİRİKİMİNİN YETERLİ OLMAMASI VE HAZIR BİR MÜŞTERİ POTANSİYELİNİN BULUNMAMASINA RAĞMEN, ÖNCEKİ YILLARDAN GELEN İŞ DENEYİMLERİ, KARAKTERİ, İLKELERİ VE SAMİMİYET YÖRÜNGESİNDEKİ GAYRETLİ ÇALIŞMALARIYLA DENGELİ BİR PORTFÖY OLUŞTURMUŞ, İLK 1 YIL İÇİNDEKİ YOĞUN İHTİSASIYLA TEKNİK VE HUKUKÎ BİLGİ ALT YAPISINI TAMAMLAMIŞ, SEKTÖRÜN "DUAYEN" GEÇİNEN DİNAZORLARINDAN DAHA ÜSTÜN BİR BİLGİ DÜZEYİNE ULAŞABİLMİŞTİR. )

SONRASINDA KENDİSİNE YAKIN DOSTU COŞKUN IŞIK’IN ARACILIĞIYLA KUCAK AÇAN SANKO SİGORTA A.Ş.' NİN YETKİLİ ACENTELİĞİNE BAŞLAMIŞTIR. KISA SÜREDE ISINDIĞI BU MİLLİ ŞİRKETİ 6 YIL BOYUNCA BÜYÜK BİR ŞEVK, HEYECAN VE GAYRETLE TEMSİL ETMİŞ, SANKO HOLDİNG YÖNETİM KURULUNUN 09 MART 2003 TARİHLİ SEKTÖRDEN ÇEKİLME KARARINA KADAR DA PRİMLERİNİ DÜZENLİ ÖDEYEN, BU SAYEDE EKRANI KAPANMAYAN SON 5 ACENTEDEN BİRİ OLARAK KALABİLMİŞTİR. ( SON DERECE VAHİM VE ÖNEMLİDİR Kİ; BİRÇOK ACENTENİN SANKO SİGORTA'YA BORCU KALDIĞI HALDE, 2.150 TL. LİK ALACAĞINI GERİ ALAMAMIŞ, HUKUKİ TAKİPLE TAHSİL EDEBİLECEK İKEN; VEFA VE SEVGİNİN BİR İSPATI OLARAK ALACAK TAKİBİNDEN VAZGEÇME ERDEMİNİ GÖSTERMİŞ, BUNU DA AFİŞE ETMEMİŞTİR. )

BU MECBURİ YOL AYRILIĞININ SONRASINDA BİRÇOK ÜST DÜZEY ŞİRKETTEN TRANSFER TEKLİFİ ALMASINA RAĞMEN, BÖLGE MÜDÜRÜ KENAN HACISALİHOĞLU'NUN YAKIN İLGİSİYLE GÜNEŞ SİGORTA ACENTELİĞİ'Nİ SEÇEN KURUCUMUZ, 2007 NİSAN AYINDAKİ İSTİFASINA KADAR YİNE TEK EŞLİLİK KURALI, AYNI İLKE VE DÜSTÛRLARLA SİGORTACILIK HAYATININ EN VERİMLİ SAYILABİLECEK 4 YILINI BU ŞİRKETLE YAŞAMIŞTIR. ANCAK GENEL MÜDÜRLÜK VE BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEKİ YÖNETİCİLERİN VE ANLAYIŞIN DEĞİŞMESİYLE BİRLİKTE MÜNFERİD BİR KAÇ HADİSEDE YAŞANAN GAYRİ-HUKUKİ, GAYRİ VİCDANİ VE GAYRİ VEFADAR ANLAYIŞLAR SEBEBİYLE İSTİFA ETMİŞTİR. ZİRA FARKINDALIĞININ ANLAŞILMADIĞI VE GÜVEN DUYULMAYAN BİR ŞİRKETLE ÇALIŞMANIN SON DERECE ZEVKSİZ, İLKESİZ VE GEREKSİZ BİR TİCARİ ANLAYIŞ OLDUĞU KANAATİNE VARMIŞTIR.

17 NİSAN 2007 TARİHİ İTİBARİYLE GÜNEŞ SİGORTA'DAN İSTİFASININ HEMEN AKABİNDE, BU KEZ (YİNE PAZAR PAYI YÜKSEK BİRÇOK ŞİRKETTEN ACENTELİK ALABİLECEK İKEN, % 65'İ ASYA KATILIM BANKASINA AİT, KURUMSAL, GÜÇLÜ VE GENÇ BİR ŞİRKET OLAN) IŞIK SİGORTA A.Ş.' Nİ TERCİH ETMİŞTİR. MUHABBET DUYDUĞU, AİLE OLARAK GÖRDÜĞÜ BU ŞİRKETTE DAHA ŞUURLU, DİKKATLİ VE KONSANTRE BİR ŞEKİLDE ACENTELİK FAALİYETİNİ YÜRÜTÜRKEN DEĞİŞEN SEKTÖREL ŞARTLAR, BEKLENTİLERİNDEKİ HAYAL KIRIKLIĞI, VEFA VE HAKKANİYET ESASLARINDAKİ SIKINTILAR MAALESEF ALTERNATİF ŞİRKET İHTİYACI DOĞURMUŞTUR. 2010 YILINA KADAR ÜRETİM VE MADDİ KAZANÇTAN ZİYADE DUYGU, İTİBAR VE SÜREKLİLİĞİ ÖN PLANDA TUTTUĞU İÇİN, BİLGİ BİRİKİMİ VE HİZMET KALİTESİNDE YAKALADIĞI PROFESYONELLİĞİ, SEKTÖRÜN KAYPAK YAPISINA UYUM SAĞLAMAK KONUSUNDA (?) YAKALAYAMAMIŞTIR. BU SEBEPLEDİR Kİ; 2010 YILI TEK EŞLİLİK FELSEFESİNİN ÇÖKTÜĞÜ, GÖZLERİN AÇILDIĞI BİR YIL OLMUŞTUR.

2011 YILININ BAŞINDA SEKTÖRÜN DUAYEN ŞİRKETİ ANADOLU SİGORTA'DAN TAM YETKİ İLE ACENTELİK ALARAK VAROLAN HİZMET GÜCÜNÜ DAHA YUKARILARA TAŞIMIŞ VE BU SAYEDE GÜCÜNE GÜÇ KATMIŞTIR. 2013 YILININ SONLARINA DOĞRU SEKTÖRE İŞ PAYLAŞIM SERBESTLİĞİ GETİRİLMESİYLE BİRLİKTE TÜM GÜÇLÜ ŞİRKETLERDEN POLİÇE KESEBİLİR HALE GELMİŞTİR. BU ŞEKİLDE OLUŞAN BOL ALTERNATİF SEÇENEĞİYLE DAİMA EN GENİŞ TEMİNATLI VE EN MAKUL PRİMLİ POLİÇELERİ SUNARAK, DUYULAN GÜVENİ VE KAZANILAN İTİBARI BİR KAT DAHA ARTIRABİLMİŞTİR.

EKONOMİDE TÜM ZAMANLARDA YAŞANAN CİDDİ DARALMALARA VE SEKTÖREL SIKINTILARA RAĞMEN, ÜSTELİK PAZARLAMAYA DA YÖNELMEDEN HER GEÇEN YIL MÜŞTERİ PORTFÖYÜNÜ SEKTÖR ORTALAMASININ ÜZERİNDE ARTIRMIŞ, UZUN YILLAR TEK ŞİRKETLE ÇALIŞMAK SURETİYLE ARACILIK HİZMETİNİ EN İYİ ŞEKİLDE İFA ETMİŞTİR. BUNUNLA BİRLİKTE ÇALIŞTIĞI TÜM ŞİRKETLERDE BEKLENTİLERİN DAİMA FAZLASINI KARŞILAMIŞ, EN İYİ PROFİL ÇİZEN SIRA DIŞI BİRKAÇ ACENTEDEN BİRİ OLMAYI HER ZAMAN BAŞARABİLMİŞ, BU SAYEDE HİÇBİR MÜŞTERİSİNİN ADİL OLMAYAN MAĞDURİYETİNE SEBEP OLMADIĞI GİBİ, ÖDENMESİ MÜMKÜN GÖRÜNMEYEN HASARLARDA BİLE ŞİRKET YÖNETİCİLERİNİ HÜSN-Ü NİYET DAİRESİNDE İKNA EDEREK MAĞDURİYETLERİ CİDDİ ANLAMDA GİDEREBİLMİŞTİR. DOLAYISIYLA BÜYÜK HASARLAR SONRASINDA BİLE MÜŞTERİLERİYLE OLAN İYİ İLİŞKİLERİ HİÇ BOZULMAMIŞTIR.

MESLEK HAYATI BOYUNCA BAZI ARAÇ ONARIM SERVİSLERİYLE İKİLİ ÇALIŞMA İÇİNE GİRMİŞ, KOMİSYON BEKLENTİSİ OLMAKSIZIN MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİ ÖN PLANDA TUTTUĞU İÇİN, SERVİSE GİDEN MÜŞTERİ ARAÇLARI DAİMA “HATIRLI MÜŞTERİ” AYRICALIĞI İLE KARŞILANMIŞ, SERVİS YÖNETİMİNİN İLTİMASINA MAZHAR OLMUŞTUR. BU HİZMET FELSEFESİ SEKTÖREL YÜKSELİŞİNİN EN BÜYÜK SEBEBLERİNDEN BİRİDİR.

SİGORTACILIĞI, EN ÇAĞDAŞ KURUMSAL YAPI VE SAĞLIKLI BİR SİSTEM İLE İCRA EDEBİLMEK İÇİN YAPTIĞI CİDDİ VE KARARLI ÇALIŞMALAR 2003 YILINDA SON ŞEKLİNİ ALMIŞ VE SÜREÇ TAMAMLANMIŞTIR. KURUMSAL SÜRECİN TAMAMLANMASINA MÜTEAKİP HIZLI BİR BÜYÜME SAĞLAYAN ALPEREN SİGORTA; MODERN VE ÖZGÜN OFİS TASARIMI, AKTİF, DİNAMİK, ÇAĞDAŞ, BİLİNÇLİ BİR TİCARİ YAPI VE ÇALIŞKAN VE PROFESYONEL KADROSUYLA SEKTÖRDEKİ VARLIĞINI, HİZMETİNİ SÜRDÜRMEKTE, TÜM MÜŞTERİLERİNİN TAKDİR VE TERCİHLERİNE LAYIK OLABİLMEK İÇİN VAR GÜCÜ İLE ÇALIŞMAKTADIR.

ŞU AN ALPEREN SİGORTA KADROSUNDA KURUCUMUZ BARIŞ BİRTANIR; İDARİ İŞLER, HASAR DİREKTÖRLÜĞÜ VE GENEL KOORDİNASYON GÖREVİNİ YÜRÜTMEKTEDİR. AYRICA YAPILAN TÜM İŞLEMLERİN DENETİMİNİ DE SAĞLAMAKTADIR.

LİYÂKATLI, DÜRÜST VE ÇALIŞKAN PERSONELLER KADRODA GÖREV YAPMAKTA OLUP, TEKNİK KONULARDAKİ GAYRETLİ ÇALIŞMALARIYLA ALPEREN SİGORTA’NIN KALİTELİ VE DÜRÜST HİZMET FELSEFESİNE KATKIDA BULUNMAKTADIRLAR.

ŞEFFAF, SAMİMİ, VEFALI, ADİL, ETİK VE İYİ HİZMET DÜSTURLARIYLA ÇALIŞAN ALPEREN SİGORTA; HİZMETİ EN İYİ ŞEKİLDE YERİNE GETİRMEK İÇİN GEREKLİ TÜM OTOMASYON, ARAÇ, GEREÇ, EKİPMAN VE KALİFİYE PERSONELE SAHİPTİR. TÜRK PATENT ENSTİTÜSÜ’NDEN TESCİLLİ MARKASI, WEB HİZMETLERİ VE ÜSTÜN KALİTELİ HİZMET ANLAYIŞIYLA SİZ DEĞERLİ MÜŞTERİLERİNİN DAİMA HİZMETİNDEDİR. ZAMAN ZAMAN İŞLEYİŞ, SİSTEM, ŞARTLAR VE SÜRPRİZ SEBEPLERDEN ORTAYA ÇIKAN SORUNLARI DA PRATİK ÇÖZÜM VE MÜDAHALELERLE GİDEREBİLMEKTEDİR. BU FELSEFE, ANLAYIŞ VE AÇILIMLARIYLA SİGORTACILIK ALANINDAKİ ÖNCÜ ROLÜNÜ ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA DA SÜRDÜRECEKTİR.

ALPEREN SİGORTA; TİCARİ YAŞAMINI İDAME ETTİRME GEREKÇESİ OLARAK GÖRDÜĞÜ MÜŞTERİ MENFAATLERİNİ ETİK KOŞULLARDA KORUMAYI TEMEL VE HELÂL İLKE KABUL EDER. HİÇBİR MÜŞTERİSİNİN MAĞDUR OLMAMASI İÇİN VAR GÜCÜYLE ÇABALAR VE HİÇ KİMSEYİ HAYÂL KIRIKLIĞINA UĞRATMAZ. KENDİSİNİ ALDATAN, SUİ İSTİMAL VE İHANET EDEN KİŞİLERİ DE DERHAL TİCARİ PORTFÖYÜNDEN, İLETİŞİM DOSYASINDAN VE GÖNÜL HARİTASINDAN ÇIKARABİLECEK KADAR ERDEMLİDİR. ZİRA EMROLUNDUĞU GİBİ DOSDOĞRU OLMAYAN, ETİK DAVRANMAYAN, HADDİNİ AŞAN HİÇ KİMSE ALLAH İNDİNDE RIZIK KAPISI DEĞİLDİR. RIZK MAKAMININ KUDRETİNE SAYGININ GEREĞİ OLARAK BÖYLESİ BİR TERCİHİ SARSILMAZ BİR ŞEKİLDE UYGULAR.

TEVECCÜHLERİNİZ, ALPEREN SİGORTA'YI REHAVETE SÜRÜKLEMEZ, ŞIMARTMAZ. AKSİNE, SORUMLULUĞUNU, VERİMİNİ VE DİKKATİNİ ARTIRIR, ÇALIŞMA ŞEVKİ KAZANDIRIR.

"ÇÜNKÜ ALPEREN SİGORTA SADECE BİR SİGORTA ACENTESİ DEĞİLDİR…"

© 2014 Alperen Sigorta. Tüm Hakları Saklıdır.